Jak dopasować deskę sedesową do muszli?
Jak dopasować deskę sedesową do muszli?

Kiedy dojdzie do sytuacji, w której deska klozetowa ulegnie uszkodzeniu, z reguły zastanawiamy się, w jaki sposób prawidłowo ją dobrać. Nie bardzo interesuje nas sytuacja, w której mielibyśmy ją wymontować, zanosić do sklepu, aby sprzedawca mógł dobrać odpowiedni egzemplarz. Na szczęście wystarczy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, aby cieszyć się z nowej deski bez większych problemów:

  • Z jakich materiałów mogą być wytworzone deski sedesowe?
  • Czym charakteryzują się deski samoopadające?
  • W jaki sposób skutecznie dobrać deskę klozetową?

Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy.

Jakie rodzaje desek klozetowych możemy wyróżnić?

Deska sedesowa może być wytworzona z wielu różnych materiałów, które różnią się przede wszystkim zachowaniem higieny, wyglądem, wytrzymałością, ale przede wszystkim ceną. Na dzień dzisiejszy najpopularniejsze są deski z polipropylenu i plastików miękkich. Charakteryzują się przede wszystkim tym, że klient ma do wyboru wiele różnych kolorów i rodzajów. W sklepach znajdziemy także deski z plastików twardych. Ich mocowania są stosunkowo wytrzymałe, a całość jest łatwa w utrzymaniu czystości. Dużą popularnością cieszy się deska sedesowa drewniana, która to nadaje ciekawego i naturalnego wyglądu pomieszczeniu. Są ponadprzeciętnie wytrzymałe, ale przede wszystkim jeszcze łatwiejsze do czyszczenia. Nie można zapomnieć o deskach z żywicy poliestrowej, w którą można wtapiać inne przedmioty, co wygląda czasem bardzo efektownie. Ostatnim typem są deski z inoxu, czyli ze stali nierdzewnej.

Deski samoopadające- czym są i dlaczego warto je posiąść?

Coraz większą popularnością cieszy się deska sedesowa wolnoopadająca. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które charakteryzuje się dużym komfortem i wygodą. Aby mogły one prawidłowo działać, konieczne są odpowiednie konstrukcje z zawiasów. To właśnie one są w stanie wyhamować ruch pod ciężarem deski, tym samym domykanie będzie stosunkowo ciche. Jakie zalety tego rozwiązania możemy wyróżnić? Otóż już nigdy nie będziemy mieli do czynienia z dużym hałasem, a wszelkie uszkodzenia są praktycznie niemożliwe. Z reguły są ponadprzeciętnie wytrzymałe, a nawet stosunkowo odporne na zarysowania. Kolejną ogromną zaletą jest bezpieczeństwo, bowiem użytkownik może być pewien, że nie dojdzie do sytuacji zatrzaśnięcia dłoni. Warto wspomnieć o powłokach antybakteryjnych.

W jaki sposób dobrać deskę sedesową?

 Zanim zdecydujemy się na zakup nowej deski, czasem konieczne okażą się jedynie nowe zawiasy do desek sedesowych. Należy zwrócić na to uwagę, aby nie narażać się na niepotrzebne koszty. Jeśli jednak zakup nowej okaże się konieczny, musimy dokonać kilku ważnych pomiarów. Zaczynamy od tego, aby zmierzyć długość deski od elementów mocowania, aż do najdalszego przeciwległego punktu. Następnie sprawdzamy wymiar deski, a także rozstaw śrub mocowania. Z tymi danymi możemy udać się do sklepu, aby sprzedawca podał nam odpowiedni egzemplarz. Jednak w niektórych sytuacjach nie mamy takiej możliwości, wówczas alternatywnym rozwiązaniem jest odrysowanie deski na papierze lub kartonie. Konieczne jest odrysowanie otworu wewnętrznego i zewnętrznego.

Jeśli zakupiliśmy muszlę bez zestawu i musimy sami dobrać odpowiednią deskę, wówczas konieczne jest zrobienie poprawnych pomiarów na misce ustępowej. Przydatna będzie odległość pomiędzy otworami, a także długość i szerokość w najszerszych miejscach. Nie powinniśmy się z tym spieszyć, bo jeśli dokonamy pomiarów odpowiednio szybko, to wybór danego produktu będzie znacznie szybszy i łatwiejszy.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl