Czy warto kupić deskę samoopadającą?
Czy warto kupić deskę samoopadającą?

Czy warto kupić deskę samoopadającą?

Deska samoopadająca stanowi wyznacznik nowego standardu we współczesnych toaletach. W porównaniu z jej tradycyjnymi odpowiednikami wyróżnia się znacznie większym komfortem użytkowania, co w połączeniu ze szczególną wytrzymałością na uszkodzenia zewnętrzne wpływa na jej powszechne użytkowanie w mieszkaniach. W ostatnich latach bez wątpienia odnotowuje się ponadprzeciętną popularność desek samoopadających, jednak czy w każdym przypadku warto wyposażyć się w to nowoczesne rozwiązanie?

Funkcjonowanie deski samoopadającej

Najważniejszym elementem deski samoopadającej są zawiasy, które są wrażliwe na wagę produktu, wstrzymując jego szybkie opadanie w końcowej fazie. W większości przypadków możliwa jest ich swobodna regulacja, niwelująca problemy ze skrzypieniem bądź głośnym domykaniem, występujące po pewnym czasie od rozpoczęcia użytkowania. Zawiasy montowane w deskach wolnoopadających w każdym przypadku dostosowane są do ich masy, co bezpośrednio wpływa na ich zwiększoną wagę w porównaniu z tradycyjnymi odpowiednikami. Należy w szczególności pamiętać o tym, aby unikać prób szybszego domykania, co może skutkować uszkodzeniem całego mechanizmu.

Zalety deski samoopadającej

Niewątpliwie największą zaletą deski samoopadającej jest brak hałasu wywołanego opadaniem tradycyjnej deski, co znacznie zwiększa komfort codziennego korzystania z toalety. System amortyzacji zabezpiecza ceramiczne powierzchnie sedesu przed uszkodzeniem, co zmniejsza jego eksploatację i wydłuża żywotność.

Deska samoopadająca to również bezpieczeństwo najmłodszych. W przypadku korzystania z jej tradycyjnego odpowiednika, dzieci narażone są na przytrzaśnięcie palców po skorzystaniu z toalety, co stanowi dodatkową zaletę tego rozwiązania.

Stosując deskę wolnoopadającą unikamy także zbędnego kontaktu z ceramiczną powierzchnią sedesu, na której znajdować się mogą niebezpieczne bakterie. Dzięki temu drobnoustroje nie rozprzestrzeniają się po mieszkaniu, co wpływa na ogólny stan naszego zdrowia.

 

Sprawdź naszą ofertę desek sedesowych następujących marek:

 

Z czego wykonana jest deska samoopadająca?

Liczba materiałów, z których wykonywane są deski wolnoopadające, jest znacznie bardziej ograniczona w porównaniu z ich tradycyjnymi odpowiednikami, ze względu na to, iż niektóre tworzywa nie odznaczają się odpowiednią masą. Wyróżniamy m.in.:

  • twarde tworzywa sztuczne
  • drewno
  • materiały drewnopodobne
  • stal nierdzewna

Bez wątpienia najpopularniejszymi rozwiązaniami są tworzywa sztuczne bądź polipropylenowa z powłoką antybakteryjną, ze względu na stosunkowo niską cenę, swobodę w doborze kolorystycznym oraz zwiększony poziom higieny. Największym poziomem higieny odznacza się z kolei deska wykonana ze stali nierdzewnej, ze względu na jej szczególne właściwości antybakteryjne.

Jak zamontować deskę wolnoopadającą?

Montaż każdej z desek wolnoopadających jest do siebie zbliżony, ze względu na analogiczną konstrukcję zawiasów - większości przypadków polega on na przykręceniu ich do sedesu za pomocą klucza imbusowego. Następnym krokiem jest zamocowanie deski za pomocą zatrzasku, który kończy cały proces instalacji. Śruby regulacyjne umieszczone w tylnej części dopasować należy dopasować do wagi deski, aby zagwarantować jej prawidłowe funkcjonowanie.

Stosunek jakości do ceny

Deska samoopadająca niewątpliwie wiąże się ze zwiększoną ceną, jednak biorąc pod uwagę szereg zalet, które niesie ona ze sobą, jest to jedna z lepszych inwestycji w gospodarstwie domowym. Gwarantuje ona nie tylko zwiększony komfort korzystania z toalety, ale również bezpieczeństwo i poziom higieny nieporównywalny z tradycyjnymi odpowiednikami.

Przeczytaj również  JAK DOPASOWAĆ DESKĘ SEDESOWĄ DO MUSZLI?

 

 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl