Jaką kabinę prysznicową wybrać?
Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Kabina prysznicowa stanowi podstawowy element wyposażenia domowej łazienki. Stanowi ona funkcjonalne, ale równocześnie estetyczne rozwiązanie. Korzystanie z prysznica pozwala również zaoszczędzić wodę oraz pieniądze. Kabina powinna być dopasowana odpowiednio do preferencji domowników. Czym należy kierować się podczas wyboru kabiny? Który czynnik należy wziąć pod uwagę?

Kabina prysznicowa - co należy wiedzieć?

Wymiary oraz estetyka to podstawy przy wybieraniu kabiny, jednakże jest dużo więcej czynników, które są istotne przy urządzaniu łazienki. Decydując się na daną kabinę, należy rozważyć jakość elementów montażowych. Wysokiej jakości podzespoły umożliwią wieloletnie eksploatowanie prysznica. Istotne są również zastosowane rozwiązania techniczne. Można wybrać prosty natrysk, bądź rozbudowany panel z hydromasażem. Jeśli prysznic ma stanowić podstawę łazienki, lepiej dobrać dodatkowe opcje, które okażą się przydatne i wpłyną na komfort kąpieli. Jeżeli natomiast prysznic służy wyłącznie do krótkich kąpieli, nie warto przysparzać sobie dodatkowych wydatków. Kupując kabinę, należy również wziąć pod uwagę rodzaj drzwi. W przypadku mniejszego metrażu lepszym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne, natomiast w większych łazienkach sprawdzą się klasyczne otwierane. 

 

Kabiny prysznicowe z masażem

 

 

 

Rodzaje kabin prysznicowych - najpopularniejsze modele 

Istnieje wiele rodzajów kabin, w zależności od wymiarów i funkcjonalności najczęściej wyróżnia się: 

1). Kabiny prysznicowe półokrągłe, które kiedyś uważane były za najlepsze rozwiązanie do ciasnych łazienek. Obecnie jednak znajdują zastosowanie również w przypadku dużych pomieszczeń, głównie ze względu na oryginalną bryłę.  

2). Kabiny prysznicowe prostokątne są bardzo komfortowe podczas kąpieli, gdyż umożliwiają swobodne ruchy, jednakże dedykowane są do sporych łazienek.

3). Kabiny prysznicowe narożne idealne do niewielkich przestrzeni, wykorzystują przeważnie powierzchnię jednej ze ścian. 

4). Kabiny prysznicowe trójścienne mogą być umieszczane wraz z brodzikami pięciokątnymi i półokrągłymi. 

5). Kabiny prysznicowe asymetryczne znajdują zastosowanie w większych łazienkach i stanowią jeden z najmodniejszych sposobów na zaaranżowanie nowoczesnej łazienki. 

6). Inne. Na rynku odnaleźć można również kabiny projektowane pod niestandardowy wymiar. Warto zdecydować się na tę opcję, ponieważ projektant może zaaranżować prysznic w trudno dostępnych miejscach, np. pod skosem. 

Zwróć uwagę na brodzik i panel prysznicowy

Przy wyborze kabiny prysznicowej należy zwracać również uwagę na brodzik, który stanowi jej nieodzowną część. Kiedyś zakładano wysokie stopnie, które miały uniemożliwiać przedostanie się wody na obszar całej łazienki. Jednakże współcześnie korzysta się raczej z niskich brodzików, których wysokość osiąga zaledwie kilka centymetrów. Takie rozwiazanie jest nie tylko bardzo estetyczne i komfortowe, ale przede wszystkim funkcjonalne w przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych. Wyższy brodzik zaleca się głównie w przypadku dzieci. Brodzik musi być dopasowany do kabiny, nie powinien jej dominować. 

Panel prysznicowy może przybierać różne formy, jednakże również jego montaż powinien być dopasowany do wymiarów i stylistyki kabiny. Obecnie na rynku znajduje się rozbudowana oferta eko natrysków, które mają ograniczone zużycie wody, przez co można kontrolować ilość wody, co bezpośrednio przekłada się na opłaty.

 

Kabina powinna być przede wszystkim komfortowa dla wszystkich domowników. W zależności od wieku i częstotliwości korzystania z prysznica, kabina może spełniać różne funkcje. Odpowiednie zabudowanie natrysku pozwala również zaoszczędzić cenną przestrzeń w łazience. Niektóre modele kabin (np. walk-in) pozwalają optycznie powiększyć pomieszczenie.

 

Przeczytaj również:

JAK WYBRAĆ DYWANIK ŁAZIENKOWY?

KABINA Z HYDROMASAŻEM - PORADNIK KUPUJĄCEGO

 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl