Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Pranie dywaników łazienkowych - jak to zrobić?
Pranie dywanów łazienkowych - jak to zrobić?

Dywanik łazienkowy to ważny element wystroju, który wprowadza do pomieszczenia ciepło i przytulność. Niestety, regularne użytkowanie dywanika w łazience powoduje gromadzenie się brudu, kurzu, pleśni i grzybów, co zagraża naszemu zdrowiu. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie dywaników łazienkowych. W tym artykule przedstawimy Wam najlepsze sposoby na czyszczenie dywaników łazienkowych.

1. Regularne odkurzanie dywaników łazienkowych

Pierwszym i najważniejszym krokiem w czyszczeniu dywaników łazienkowych jest regularne odkurzanie. Odkurzacz powinien być używany co najmniej raz w tygodniu, aby usunąć brud, kurz i sierść z powierzchni dywanika. Odkurzacz z funkcją HEPA jest najlepszy do usuwania alergenów i pyłów z dywanika.

2. Czyszczenie plam

Jeśli na dywaniku łazienkowym  pojawią się plamy, należy je jak najszybciej usunąć. Najlepszym sposobem na usunięcie plam jest użycie specjalnego preparatu do czyszczenia dywaników. Przed użyciem preparatu należy przetestować go na niewielkiej powierzchni dywanika, aby upewnić się, że nie spowoduje to uszkodzenia kolorów ani tkaniny.

3. Suszenie dywanika łazienkowego

Po czyszczeniu dywanika należy go dokładnie osuszyć. Najlepszym sposobem na suszenie dywanika jest powieszenie go na sznurze lub ułożenie na płaskiej powierzchni. Dywan należy suszyć w dobrze wentylowanym miejscu, z dala od źródeł ciepła i promieni słonecznych.

4. Pranie dywanika łazienkowego

Jeśli dywanik jest bardzo brudny, najlepszym sposobem na jego czyszczenie jest pranie. Przed praniem należy dokładnie odkurzyć dywan i usunąć plamy. Następnie należy umieścić dywan w pralce i wybrać program do prania delikatnych tkanin. Po praniu należy dokładnie osuszyć dywan, najlepiej w suszarce bębnowej.

Podsumowanie

Regularne czyszczenie dywaników łazienkowych jest niezbędne dla zachowania higieny i czystości w pomieszczeniu. W artykule przedstawiliśmy Wam najlepsze sposoby na czyszczenie dywaników łazienkowych, w tym regularne odkurzanie, usuwanie plam, suszenie i pranie dywaników. Pamiętajcie, że czyszczenie dywaników łazienkowych może być czasochłonne, ale jest ważne dla zachowania higieny i zdrowia.

Przeczytaj również:
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl